euregmedanimarka ağ günlüğü

Last Night in Euregme - NFDP - National Food and Drink Party- Büşra Bahçeci&Erşan Günenç

Tüm Euregme boyunca belki de herkesin en çok beklediği etkinlik buydu. Her ülkenin kendisini yemek ve içecekleriyle tanıttığı herkesın bu kültürel çeşitliliğin içinde kaybolduğu bir gece! Türk delegasyonu olarak kuruyemişten sarmasına, pastrmasından lokumuna cezeryesine şalgamına kadar masayı donattığımız doğrudur. Bu kadar çok yemekle dolu olan masa bizimkiydi. Sarmamıza Türk Suşisi demeleri ve arkadaşlarını sürükleyerek masamıza getirmeleri, mutlaka Türkiye'ye gelmeliyim sözleriyle tamamlandı! Dans, müzik, eğlence ile herkes yeni yemekler yedi, içkiler tattı.

EuRegME - 2. Gün - İklim Değişikliği Çalıştayı

Avrupa Bölge Toplantısı'nın ikinci gününde halk sağlığı oturumunun bir parçası olarak Avusturya'dan Christian Gatterer ile birlikte İklim Değişikliği konusunda 2 saat süren bir çalıştay gerçekleştirdik. İklim değişikliği nedir, şuana kadar dünyada yol açtığı felaketler nelerdir, sağlıkla ilgili bağlantısı nedir ve yakın gelecekte nasıl sonuçlar doğuracaktır hakkında katılımcılara sunduğumuz kısa bir sunumun ardından IFMSA 'in bu konuda şuana kadar neler yaptığı konusunda da bilgilendirmeler yaptık.

EUREGME - DAY 2 - SCOPH

SCOPH oturumunda bugünkü konu Politikalar ve Sağlık (Health in All Policies) idi. Konunun amacı katılımcılara sağlık eşitliği için interdisipliner bir bakış kazandırmaktı. Oturumumuza sağlık, sağlık politikaları nedir gibi temel sorularla başlayıp beyin fırtınası yaptık. İlk sağlık politikası konseptinin Finlandiya'da oluştuğunu öğrendim.

EuRegMe XII-SCORP Sessions-Day 2

Ayrılmış oturum, 3 SCORP projesinin sunumuyla başladı.
1.İnsan Hakları Sempozyumu, CroMSIC,Hırvatistan
İnterdisipliner yaklaşım ve interaktif öğrenim yöntemiyle farkındalığı arttırmayı amaçlayan ulusal bir etkinlik, bu yılki teması 'student and youth employment' olarak belirlenmiş.İçeriğe bakıldığında 'women in science', 'physical disabilities', 'students' rights', "how to write cv" gibi konular dikkat çekiciydi.

Avrupa Bölge Toplantısı, EuRegMe XII, Training Session: Using Policy Effectively

Bugün, 26 Nisan 2016 tarihinde "Using Policy Effectively" eğitimine katılım sağladık.
Eğitimin içeriği görüş bildirilerinin doğru yazılması ve kullanılması eksenindeydi. Avrupa Bölge Toplantısı'nda olmanın artısıyla katılımcı kitlesi ve ingilizce düzeyi yüksek bir grupla eğitime girdik. Bunun eğitimin verimini arttırdığını düşünüyoruz.

EuRegMe-XII Student Exchange Faırs Day 2

Herkese Danimarka'da soğuk bir günden merhaba,
Bugün gerçekleşen Değişim Fuarı'nda ağustosta gerçekleşecek GA'deki Kontrat Fuarı için ülkemizi tanıtma şansımız oldu.
Avrupa bölgesindeki ülkelere getirdiğimiz promosyon malzemelerinden ve lokumdan ikram ettik. Ayrıca sıkça sorulan ülkemizde gerçekleşen sosyal programdan bahsettik, hepsi gerçekten böyle şeyler yaptığımızı duyunca etkilendiler. Onlara kontrat sayımızı arttırmak için gerekli çabayı sarf edip tanıtımımızı en iyi şekilde gerçekleştirdiğimizi düşünüyorum.

Advocacy Training for Young Leaders in Human Rights - Genç Liderlerin İnsan Hakları konusunda savunuculuk eğitimi

Eğitmen: Diogo Silva, PorMSIC (Portugal)

Eğitimde savunuculuğu insan hakları perspektifinde inceledik. Odaklandığımız noktalar; insan hakları sistemini her seviyede geliştirmek, yerel kurumlardan Birleşmiş Milletler gibi uluslararası kurumlara kadar her aşamada savunuculuk yapabilmekti.

Sayfalar