mm2016malta ağ günlüğü

SCORA Session 2. Gün

Güne saat 9 da cinsellik ve cinsiyet kimliği oturumu ile başladık. Oturumda gender bread person gender unicorn ve çikolata fabrikası anlatıldı. İntersex hakkındaki kısa bir sunumun ardından küçük çalışma gruplarına ayrıldık. Gruplarda LGBTI’lerin ayrı ayrı(lesbiyenlerin cinsel sağlık sorunları, gaylerin cinsel sağlık sorunları gibi) cinsel sağlık sorunlarını tartışıp daha sonra ufak bir sunum yaptık. Ufak bir canlandırıcının ardından oturuma Michalina’nın SCORA ilişkili dış bağlantılar ve dış temsiliyet konulu sunumunu dinledik.

IFMSA 65. Mart Genel Kurulu, Malta 2016

2 Mart 2016 tarihinde Malta'da başlayan 65. Mart Genel Kurulu'na yaklaşık 1000 kişiyle 100 den fazla üye ülke birlikleri katılım sağlanıyor. Dünyadaki 1.3 milyondan fazla tıp öğrencisinin temsil edildiği bu büyük toplantıda Türk Tıp Öğrencileri Birliğini temsilen burada bulunmanın onurunu yaşıyoruz. 17 kişilik delegasyonumuzla 8 paralel oturum, genel oturum, bölge oturumu, eğitimler ve proje fuarında birliğimizi temsil ediyoruz.

Değişim Fuarı March Meeting 2016 Malta

Merhabalar bugün genel kurulun 4.günüydü,

Gerçekten yorucu ve yoğun geçen GA sürecine bir de sosyal programların uykuyu bölüşü eklenince bazen gerçekten fiziksel olarak dayanilmaz bir hal alsa da delegasyon olarak mumkun oldugunca verimi arttirmaya calisiyoruz.

Pek çok ülkenin masasının bulunduğu değişim fuarında 5 kişi görev aldık.

Sabah saat 9.30' da buluştuktan sonra 10'a kadar materyallerimizi ve masamızı hazırladık.

IFMSA Genel Kurulu 3 Mart SCORE Oturumları

SCORE oturumları, oturum kurallarının belirlenmesi ajandanınve SCORE IT'nin tanıtılmasıyla başladı. Daha sonra tanışma oyunları oynandıktan sonra. İlk defa bir IFMSA Genel Kurulu'na gelen 2 kişi ile daha önce katılmış olan 1 kişi birbirlerine yardımcı olmaları adına eşleştirildi.

Oturumlarda ise son olarak tamamlanmakta olan ve tamamlanan işler hakkında bilgilendirme yapıldı. Daha sonra SCORE ve IFMSA hakkındaki bilgileri tazelemek amacıyla küçük bir bilgi yarışması yapıldı.