Eğitim - İlk Gün - Students' Representation (Öğrenci Temsiliyeti) - Cem GÖKHAN

Merhaba sevgili okur,
Öncelikle bu eğitimi (Öğrenci Temsiliyeti) seçme sebebim biraz standartların dışına çıkıp altkol temalı bir eğitim almak yerine daha genel çapta yeni fikirler ve yöntemler almaktı.
Öyle de oldu.
Eğitmenlerden birisi halihazırda IFMSA Başkanı olan Agostinho olduğu için pek çok temsiliyet sürecine doğrudan dahil olmuş ve pek çok güzel tecrübe edinmiş.

Temel olarak bize kazandırılmaya çalışılan yeteneklerin başında öğrenciler ve temsiliyet sağlamak amacıyla başvurduğumuz kişi/kurum arasında bir bağ oluşturabilmekti.
Bu konuda karşımıza çıkabilecek sorunların başında birey olarak desteklemediğimiz ancak temsiliyetini gerçekleştirdiğimiz kişilerin desteklemediği bir çatışma durumunda ne yapmamız gerektiğiydi. Sanırım bu durum içinden çıkması en zor durumlardan biri. Ortaya çıkan çözüm önerisi ise savunmaya çalıştığımız durumu biraz daha ılımlı bir hale getirerek mümkün olduğunca arabuluculuk yönünde adımlar atmak oldu.

Bunun dışında eğitim genel olarak sohbet havasında ve beyin fırtınası yaparak geçtiği için spesifik noktalara değinemeyeceğim.

Edindiğim en önemli kazanım ise her ne kadar basit gözükse de 'her durumda sakinliğini koruyabiliyor olup geniş çerçeveden bakmaya çalışmanın gerekliliği' oldu.

Sorunuz olması durumunda cevaplamaktan mutluluk duyarım,

xoxo
Cem GÖKHAN