EUREGME SCORA İLK OTURUMU

İsim Soyisim: 
Cem GÖKHAN
Gün: 
25 Nisan 2015,
Toplantı: 
EuRegMe XII - Danimarka - 2015
Oturum Adı: 
SCORA Ayrılmış Oturumu
Bu günün öğretisi neydi? : 
Bugün başlangıç günü oldugu icin genel olarak scora hakkinda bilgiler verilip 5 'main focus areas'dan yani uluslararası duzeyde scora'nin ilgilendigi temel konu basliklari cok kisaca aktarildi. Devaminda ise bu basliklarindan ilki olan HIV ve diger cinsel yolla bulasan enfeksiyonlar bahsedildi. Diger basliklar daha sonra islenecek.
Günün en şaşırtıcı olayı neydi?: 
Kurtaj'in direkt olarak yasak olduğu yani annenin hayatini tehdit ediyor olsa bile mumkun olmadigi 3 ülke varmış; Şili, Nicaragua ve El Salvador.
Bugün TurkMSIC temsiliyeti adına ne yaptın?: 
SCORA oturumlari benim icin cok verimli gecmekte. Zaten ilgilendiğimiz konular oldugu icin ve katilimcilarin buyuk kismi ilk defa katilim gosterdigi icin birligimizde degindigimiz ilgi cekici pek cok konuyu aktarabildim.
Bugün gözlemlediğin farklılıklar nelerdi? Bunlar doğrultusunda TurkMSIC'e nasıl katkıda bulunulabilir?: 
Avrupa bölgesinin sorunları ister istemez Dunya'nin geri kalanindan cok farkli. Ancak ulkemiz de Avrupa bolgesinde ayri bir yere sahip. Ozellikle cinsel sağlık egitimi konusunda ogrenecegimiz cok sey var. Bu konuyla ilgili calismalarimizi verimli surdurebilmek adina ilgili arkadaslar lutfen benimle iletisime gecebilirlerse cok mutlu olurum, boylelikle edindigimiz tecrubeler havada kalmayip ulkemizi gelistirmek adina cok guzel projeler gelgelistirebiliriz.
Eklemek istediklerin?: 
Sorunuz olmasi durumunda bana ulasabilirsiniz; cemgokhan1@gmail.com Sevgiler :)