EuRegMe XII Danimarka - Plenary - Ayşe Mine Özçelik & Bekir Burak Kılboz

Plenary (Genel Oturum), yoklama ile başladı ve oldukça büyük bir kalabalık vardı.

Konuşulan konular şöyleydi:

- Dış Temsiliyet Küçük Çalışma Grubu ve Bölgesel Politika Belgeleri'nin Sunumu ve Uyarlanması
Bu KÇG'nin uğraşı alanı: TTIP(Transatlantic Trade and Investment Partnership), Sağlık İçin İnsan Kaynakları, Akıl Sağlığı'ydı. Bu bölümler ekip tarafından sunuldu. S
erhat Sağlık İçin İnsan Kaynakları alanında çalışmaktaydı ve sunum yaptı.
HR4H(Human Resources for Health) için IFMSA-Sweden direk red verip sonra Evet dedi. 33 Evet, 0 Çekimser, 0 Red ile geçti.
Mental Health için Medsin-UK de direk red verip oylamayı görmek istediğini söyledi, sonra Evet dedi. 33 Evet, 0 Çekimser, 0 Red ile geçti.
TTIP konusunda, başkanlar oturumunda karara varılmamış ve NMO saatinden sonra gelen değişiklikler olduğu için, önce değişiklikleri sonra belgeyi oyladılar.

- Düzenlemeler ve İç İşletim Klavuzları (Regulations and Internal Operating Guides - IOGs) Küçük Çalışma Grubu ve Belgelerinin Sunumu ve Uyarlanması 
Sunumun ardından belgeler oylandı ve geçti.

- Bir sonraki Avrupa Bölge Toplantısı (EuRegMe XIII 2016) ev sahibinin seçimi 
HelMSIC(Yunanistan) sunumunu yaptı. Medikal aygıt satan firmalar ve bankalar kaynak arama listelerinde olduğundan dolayı, etik kaynak arama konusunda Medsin-UK ve IFMSA-Sweden'dan sorular aldılar. Murat, şu anda zararda görünen 10.000 EU konusunda minimum kaynak arama hedeflerini sordu.

Oylama sonrasında sayım yapılırken, Eğitim Bölge Asistanı Mirjam tarafından Plenergizer yaptırıldı. 

Sayım sonucunda oy çokluğuyla HelMSIC sonraki EuRegMe'nin ev sahipliğini kazandı. #sail_to_Greece #yolo

- Aktivite Fuarı'ndaki en iyi 3 aktivitenin sunumu 
50'den fazla aktivite yarıştı, Avrupa Takımı oyladı ve sonuçlar şöyle oldu:
3. Learning Strategies about Drugs - LSD - HelMSIC Yunanistan: Bağımlılık hakkında farkındalık
2. International Women's Day - Estonia: Dünya Kadınlar Günü'nde çiçek vermek yerine, ülke etrafına motivasyonel posterler yapıştırmışlar ve medyada yankı bulmuşlar.
1. HealthFest - MMSA-Malta

- Değişim Fuarı'ndaki en iyi standın duyurulması 
Biz, AMSA Austria ve SloMSA-Slovakia ile beraber en iyi seçildik :) Ömer Yasir, Erşan ve Oğuzhan; Değişim Fuarı görevlileri olarak ödülümüzü aldılar.

- Diğer İşler
Medsin-UK: Göçmen sağlığı hakkında, 11 Nisan'da Libya'dan yola çıkan gemide olan göçmenlerin ölümüne neden olan Akdeniz'de yaşanan üzücü olay ile ilgili bildiri okudular.
IFMSA-Sweden: İlk EuRegMe'leriymiş. vejetaryan biri aç olduğu için lazanya yemiş. İçerik ve çeşitlilik konusunda eksikmiş. Kendi genel kurulları sırf vejetaryanmış. Sonraki EuRegMe, vejeteryan -en azından bir parçası- EuRegMe olsun diyorlar. 
BVMD-Germany: Herkese, OCye teşekkür ettiler. Özellikle etraftaki Alman barları için teşekkür ettiler. OC'ye üzerinde "bvmd loves you" yazan çikolata hediye ettiler.
Moldova'dan iki delege varmış, AM'de adaylık için başvuracaklarmış. Kendi organizasyonlarını tanıtmak adına sunum yaptılar.
Mezun Destek Birimi Sorumlusu Jonathan, Junior Doctors Network'ü anlattı.

- Kapanış

Sevgiler,
Mine & Burak